سیف الدین آشتیانی

سیف الدین آشتیانیسیف الدین آشتیانی متولد سال 1343 خرم آباد. دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی وفرزند شهید واز جانبازان جنگ تحمیلی.

دوره نوجوانی را در شهرستان اندیمشک گذراند .در سال 1368 به موسیقی محلی روی آورد که مورد توجه اساتید این فن قرارگرفت و در اولین سال حضورش با گروه موسیقی ارشاد خرم آباد به جشنواره موسیقی فجرراه پیدا کرد که همان سال گروه برتر جشنواره موسیقی فجر شد به همراه استاد میرزاوند استاد کریمی استاد حسین سالم استاد فرج علیپور.

در همان سال ها موسیقی را جدی دنبال کرد که در جشنواره های داخلی وخارجی بسیاری شرکت نمود حاصل کارهای ایشان تابحال هشت کاست میباشد که درحال حاضر در دسترس شنوندگان میباشد از ترانه های ماندگار استاد میشود به سوز سوار.گلونی .زخم پلنگ.راز انار .روزسفر.سیت بیار های مختلف کوچکله شیرازی و .چندین اثرناب ازایشون را نام برد

محمد میرزاوندی

ممحمد میرزاوندیحمد ميرزاوندی متولد سال 1333 در شهر خرم آباد.
در سنين نوجوانی خواندن را آغاز ، در سالهای مبارزه مردم با رژيم ستم شاهی ، ميرزاوندی مجموعه « ای رفيق » را با كمانچه زنده ياد رامين دربندی منتشر نمود . پس از آن و با تهاجم همه جانبه رژيم بعثی عراق به كشور عزيزمان وی تمام توان ، حنجره و هنر خود را وقف دفاع از خاك كشورش نمود و به بزرگترين حماسه خوان ايران در هشت سال دفاع مقدس تبديل شد .
ميرزاوندی دوشادوش رزمندگان اسلام در خط جبهه حاضر مي شد و برای برادران هموطنش مي خواند از اين رو ترانه معروف « دايه دايه وقت جنگ » که در سالهای قبل از ميرزاوندی توسط حشمت رشيدی و رضا سقايي اجرا شده بود با صدای ایشان جاودانه گشت .

محمد میرزاوندی در سال ۱۳۶۷ و در اثر سکته مغزی و عوارض آن،برای همیشه از خوانندگی دور شد.

رضا سقایی

رضا سقایی در سال ۱۳۱۸ در محله ی قدیمی پشت بازار شهرستان خرم آباد متولد شد. رضا سقایی
به علت شرایط ویژه  در همان دوره ی ابتدایی درس و مشق را رها کرد و نهایتاً به شغل خیاطی مشغول گردید. در دهه ی ۴۰ با آن صدایی رسا و دلنشینش ترانه های «گنم خر» (خریدار گندم) و «کؤش طلا» (کفش طلا) را خواند و موسیقی لری را با شکوهی بی نظیر به عرصه ی ملی کشاند.
اغراق نیست اگر می گویند که پیش از انقلاب، خرم آباد همواره برای غیر بومی ها با نام قلعه ی فلک الافلاک و صدای رضا سقایی تداعی می شده است.
اتفاق عظیم تر، برای شناسایی این موسیقی و توانایی حنجره استاد رضا سقایی زمانی به اوج رسید که در سال ۵۶ موسیقیدان توانمند شادروان مجتبی میرزاده برای بازسازی هنرمندانه ی ترانه های«دالکه»، «تفنگ»، «زندگی»، «قدم خیر»، «دایه دایه»، «موتورچی» و … به کمک سقایی آمد و قدم های نو در موسیقی ایران برداشته شد.
استاد رضا سقایی متأسفانه در سال ۵۷ به علت عمل لوزه و محاسبات غلط پزشک جراح، آن حنجره و صوت اساطیری را از دست داد و صدایش را به خاطره ها سپرد اما گاهی بی تابی او را وا می داشت در محافل دوستانه چیزی زمزمه کند که همین زمزمه های دلتنگی هم بر اثر بمباران شهر ازنا توسط هواپیمیای عراقی به پایان رسید.
این استاد ارجمند در تاریخ ۱۳۸۹/۰۴/۲۷ (۱۰ روز پس از سکته)در اثر نارسایی تنفسی درگذشت پیکر این هنرمند در تاریخ ۱۳۸۹/۰۴/۳۱تشیع ودر زادگاهش خرم آباد در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد

حشمت الله رجب زاده

زندگینامه هنری حشمت رجب زاده حشمت الله رجب زاده

 سال 1362 در کانون پرورش فکری کودکان نزده استاد عیسی سپهوند شروع به کار موسیقی در رشته آواز نمود.درسال 1366 با خواننده ی اسطوره ای لرستان استاد رضا سقایی آشنا شد و از دانشهای ایشان بهرهای فراوان کسب نمود.در سال 1368 با اداره ی ارشاد همکاری خود را شروع کرد نزده استاد حسین سالم و استاد محمد رضا کریمی.اولین کار خود را در سال 1370 ضبط نمود به نام (نسیم سحر-یادواره ی استاد سقایی)1374 به دعوت استاد درویش رضا منظمی برای همکاری با ایشان و صدا وسیما به تهران آمد.در سال 1385 با گروه جوان به سرپرستی استاد محمد علی کیانی نژاد کار نمود و از دانش استاد مطالب فراوان آموخت .از سال 1998 تا 2012 برنامهای در خارج از کشور اجرانمود ودر سال 1392 با گروه استاد اردشیرکامکار همکاری خودرا شروع کرد.
نام آلبومها: نسیم سحر:نغمه های زاگروس:نوای لرستان:دس براری:حرف تازه:چرخ گردون:لرستان سرزمین مادری:آسمان پرستاره:شهرعاشقی:لرستان:هوای لرسو:هی وناز:خیال بیقراری:زاگروس