آبشار چَم چید

آبشار چم چید یکی از زیباترین مناطق گردشگری استان لرستان است که در شهرستان دورود قرار دارد . این آبشار به دلیل نزدیک بودنش به آبشار بیشه کمتر دیده شده و معرفی گشته ، دره ای که این آبشار در آن واقع شده شامل چند آبشار پلکانی است که فاصله ای آن تا شهرستان دورود ۲۳ کیلومتر و در امتداد جاده راه آهن است.

آبشار گلهو

آبشار گلهو(کاکارضا) در فاصله 35 کيلومتری شمال خرم آباد و در دره ای پر از درختان بلوط و کشتزارهای صيفی و حبوبات و در نزديکی روستای کاکارضا قرار داد که با ارتفاع تقريبی بيست متر خودنمايی مي کند. اين آبشار در دامنه کوه های الشتر به عنوان آبشار کاکارضا نيز معروف است.

وجود دره های پرآب و گياه، خزندگان و آبزيان کوچک در بالای آبشار به زيبايی و دلنشینی این منطقه افزوده است. در اطراف آبشار، درختان سرو و بلوط منظره بسيار زيبایی را خلق کرده اند که چشمان هر بيننده ای را خيره می کند.

در طول مسير، عشایر با زدن سياه چادرها و داشتن رمه های بزرگ بر دامنه های پرسخاوت زاگرس زیبایی خاصی را به وجود آورده اند که دیدنی است. رودخانه کاکارضا به طول نود کيلومتر يکي از عوامل موثر طبيعی در اين منطقه است که از دهستان قائد رحمت در شرق خرم آباد سرچشمه گرفته است.

آبشار کَبوتر لو

آبشار کبوتر لو در بخش بسطام شهرستان سلسله در دل صخره‌های رویایی واقع‌ شده و داری طبیعت بکر و زیبایی است ، در مسیر رسیدن به این آبشار هر قدم و هر لحظه‌ تصاویر تازه‌ای در قاب چشمان شما جای می‌گیرد هر چه قدر که پیش‌تر می‌رویم لذت بیشتری از سفر خواهید برد.

در این منطقه انواع درختان کوهی ازجمله پسته و زالزالک وحشی وجود دارد، آبشار کبوتر لو حدود 6 ماه از سال از دل صخره بیرون می‌جهد.

آبشار هنی کلا

آبشار دو نوژیانآبشار هنی کلا آبشار دوم نوژیان است که پس از حدود یک دهه خشک شدن فوران شده است .

این آبشار از زیبایی‌های خلقت است که زیبای خاصی به منطقه نوژیان خرم‌ آباد داده است.

وجود دو آبشار بزرگ در منطقه نوژیان زیبا خاصی به وجود آورده است و گاهی وسوسه‌ی بالا رفتن از کوه‌ها و صخره‌ها کوهنوردان و صخره‌ نوردان را به این منطقه می‌کشاند.